Konsultacje we Fromborku i w Braniewie już za nami, a wśród uwag mieszkańców - brak przejść dla pieszych oraz niewłaściwe ich oświetlenie


Policjanci odnotowali już pierwsze uwagi mieszkańców dotyczące ich poczucia bezpieczeństwa. Zaproszeni goście z terenu miasta i gminy Frombork, miasta i gminy Braniewo oraz okoliczni mieszkańcy zgodnie wskazywali na zbyt małą liczbę przejść dla pieszych i niewłaściwe ich oświetlenie jako ten czynnik, który wymaga uwzględnienia podczas tworzonej mapy zagrożeń. Kolejne konsultacje już w piątek w Pieniężnie. Zapraszamy !


Trwa cykl spotkań policjantów z mieszkańcami powiatu, podczas których funkcjonariuszom przekazywane są cenne informacje, które będą decydowały o ostatecznym kształcie mapy zagrożeń bezpieczeństwa naszego powiatu.

Wczoraj o godz. 9:00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy Frombork Komendant Powiatowy Policji w Braniewie insp. Grzegorz Sieński spotkał się z Panią Burmistrz Małgorzatą Wrońską oraz samorządowcami, sołtysami okolicznych wsi, zarządcami budynków oraz kierownikami placówek oświatowych i wychowawczych.  Po części teoretycznej, w której funkcjonariusze tłumaczyli ideę map zagrożeń, głos zabrali goście. Zebrani zwrócili uwagę na niezadowalający stan dróg na terenie gminy Frombork, niewłaściwe ich oznakowanie,  jak również na brak odpowiedniej infrastruktury – zatoczek autobusowych, przejść dla pieszych oraz ich oświetlenia.

Tego samego dnia, o godz. 16:00 w sali kinowej Braniewskiego Centrum Kultury policjanci spotkali się z mieszkańcami miasta i gminy Braniewo. Wśród słuchaczy byli m.in. sołtysi okolicznych wsi, dyrektorzy i przedstawiciele szkół, zarządcy nieruchomości. Także w tym przypadku największym problemem dla zebranych okazała się zbyt mała ilość przejść dla pieszych na ul. Elbląskiej, Gdańskiej, niewłaściwe ich oświetlenie oraz  brak przejścia na ul.Królewieckiej. Mieszkańcy wskazali również na potrzebę umiejscowienia progów zwalniających na ul.Armii Krajowej.

Wszelkie zgłaszane uwagi były odnotowywane przez funkcjonariuszy, a teraz zostaną gruntownie przeanalizowane. Niewątpliwie, będą one miały znaczący wpływ na tworzoną mapę zagrożeń bezpieczeństwa naszego powiatu.

Policjanci przypominają również o możliwości zgłaszania swoich opinii wysyłając e-mail na specjalny adres : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Poniżej przypominamy terminy kolejnych konsultacji społecznych :

dla mieszkańców miasta i gminy Pieniężno oraz gminy Lelkowo
12 lutego 2016r. godz. 12:00 w Miejskim Domu Kultury w Pieniężnie,

dla mieszkańców gmin Wilczęta oraz Płoskinia
18 lutego 2016r. godz. 10:00 w świetlicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Wilczętach

Konsultacje