Miejska Biblioteka Publiczna w Braniewie serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie, które odbędzie się 26 września 2023 r. (wtorek). Czytelnia dla Dorosłych godz. 17:00!
Naszym gościem będzie Magdalena Witkiewicz, bestsellerowa polska autorka, uwielbiana przez kobiety, od lat wzrusza i motywuje swoje czytelniczki, nie tylko w Polsce, ale również za granicą. Jej książki czytają Wietnamki, Litwinki i Amerykanki. W swych powieściach porusza trudne tematy samotności, poszukiwania sensu życia, dokonywania niełatwych wyborów, miłości.
Nazywana specjalistką od szczęśliwych zakończeń, opowiada o poważnych sprawach w lekkim, a czasami nawet w bardzo lekkim stylu. 
Spotkanie realizowane jest w ramach projektu BLISKO Nasze wspólne miejsce - BIBLIOTEKA.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025
 
Witkiewicz 26.09.2023
 
Miejska Biblioteka Publiczna w Braniewie serdecznie zaprasza do udziału w akcji Noc Detektywów, która rozpocznie się w 22 września o godzinie 18:00.
Aby wziąć udział w akcji należy zapoznać się z Regulaminem i dostarczyć wymagane zgody do Czytelni dla Dorosłych do dnia 19 września 2023 r.
(tel. 55 644 33 04)  Uwaga!!! Liczba miejsc ograniczona!
Krzysztof Petek - dziennikarz, detektyw, pisarz, organizator wypraw, a także instruktor survivalu i adept kung-fu. To także autor ponad 30 książek dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych.
Spotkanie realizowane jest w ramach projektu BLISKO Nasze wspólne miejsce - BIBLIOTEKA.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025
 
NPRCz plakat noc detektywów 22 września 2023
Miejska Biblioteka Publiczna w Braniewie zaprasza na spotkanie autorskie z Wojciechem K. Szalkiewiczem, autorem książki “Zajęcia przeróżne kanonika Mikołaja Kopernika”.
Spotkanie odbędzie się 21 września (czwartek).
Czytelnia dla Dorosłych (I piętro) godz. 17.00.
Wojciech K. Szalkiewicz – wykładowca, dziennikarz, publicysta, regionalista, autor wielu opracowań, w tym przewodników turystycznych, poświęconych Warmii oraz publikacji na temat Mikołaja Kopernika.
Spotkanie autorskie Szalkiewicz 2023 jpg
Zapraszamy na warsztaty do Kreatywnej Biblioteki, które odbędą się 19 września, o godz. 17:00 w Czytelni dla Dorosłych (I piętro).
Na zajęciach wykonamy wianki z suszonych kwiatów.
Obowiązują zapisy tel. 55 644 33 02 lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
O udziale w zajęciach decyduje kolejność zgłoszeń!
W miarę możliwości prosimy o przyniesienie suszonych roślin (kwiatów, kłosów zbóż itp.)
kreatywnasuszkibig

Miejska Biblioteka Publiczna w Braniewie zaprasza na Teatr przy Stoliku, który odbędzie się 14 września (czwartek), o godz. 17:00 na Katedralnej 7. Sztukę „Na całych połaciach – Ty” zaprezentują aktorzy Teatru im. S. Jaracza w Olsztynie: Wiesława Szymańska i Marian Czarkowski. Słowo wstępne wygłosi Elżbieta Lenkiewicz.

Wydarzenie jest bezpłatne.

O sztuce:
On był dystyngowanym, dojrzałym mężczyzną o ugruntowanej już sławie arcymistrza słowa, współtwórcą „Kabaretu Starszych Panów”. Ona piękną, młodą, nieco szaloną poetką związaną ze Studenckim Teatrem Satyryków i warszawskim środowiskiem artystycznym. Dzieliła ich spora różnica wieku, łączył talent literacki, a połączył dwa lata ukrywany, burzliwy romans. On dążył do stabilizacji, ona, choć wiecznie poszukująca wielkiego uczucia, częściej uciekała niż była.
Zachowała się niezwykła korespondencja miłosna Agnieszki Osieckiej i Jeremiego Przybory, oddająca charakter tego skomplikowanego związku, po latach wydana drukiem pod tytułem „Listy na wyczerpanym papierze”.
Wzruszające, dramatyczno-liryczno-komediowe listy krążące między dwojgiem geniuszy słowa, stały się kanwą scenariusza Wiesławy Szymańskiej, która ubrała tę epistolografię w formę opowieści o miłości, uzupełnioną tekstami piosenek korespondującymi ze stanem uczuć obojga artystów.


Spotkanie realizowane jest w ramach projektu BLISKO Nasze wspólne miejsce - BIBLIOTEKA.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025

 

baner teatr przy stoliku 14.09